Dyskusja w Budziwoju

Dyskusja w Budziwoju

Na wstępie trzeba podziękować Mieszkańcom Rzeszowa  za liczne przybycie na zorganizowane spotkanie, które organizował Urząd Miasta Rzeszowa na wniosek Rady Osiedla i Mieszkańców – to trzeba zaznaczyć.

Warunki jakie zostały zapewnione Mieszkańcom Rzeszowa  podczas tej dyskusji już  po raz drugi po Urban Labie poddają w wątpliwość możliwości organizacyjne Osób odpowiedzialnych za to przedsięwzięcie. Apelowaliśmy i zgłaszaliśmy w UM że prosimy o zorganizowanie tego spotkania na zewnątrz – co zostało odrzucone. Jak można być tak krótkowzrocznym ?. Urzędzie Rozwoju Miasta macie dane - opracowywaliście studium - przecież to nie jest trudne do oszacowania w samym Budziwoju poszkodowanych właścicieli gruntów „zielonych” jest około 3500 osób, plus centra osiedlowe, plus drogi, i inne daje to około 4000 osób poszkodowanych X ilość osiedli uwzględniając liczbę mieszkańców daje to….. plus minus 25 -30 tyś osób niezadowolonych…. tak to nazwijmy. Wiadomo nie wszyscy są poinformowani, nie każdy może być na takim spotkaniu. Nikt o zdrowych zmysłach całej rodziny do tego „piekarnika” który nam fundujecie nie przyprowadzi. Całe szczęście ,że dysponujemy środkami finansowymi i zakupiliśmy wodę dla mieszkańców  bo Urząd przewidział w swoim działaniu - że pić będą tylko Radni i Prezydent. Wiemy, że nie ma obowiązku na organizatorze aby zapewnić podstawowe minimum -  ale opamiętajcie się po ludzku – prognoza pogody jest ogólnodostępna a jak Miasta nie stać na taki gest PROSIMY NAPISZCIE DO NAS, ZADZWOŃCIE, POMOŻEMY - nie kompromitujcie Rzeszowa !!!.

O dyskusji na takim spotkaniu można zapomnieć potwierdza się to po raz kolejny – myśleliśmy, że uda się to jakoś uporządkować, uzyskać odpowiedzi na zadane pytania utrzymać jakiś ład i porządek ale jest to niemożliwe. Frustracja Mieszkańców jest tak duża, że włożenie tego w jakiekolwiek ramy na dziś wydaje się niemożliwe a słaba organizacja czyli:  zero widoczności wyświetlanego obrazu, fatalne nagłośnienie, dostawianie krzesełek w trakcie, potworne warunki temperaturowe  ( jak dzieci to wytrzymują na lekcji WF w tej sali to sobie nie wyobrażam)  tylko dolewają oliwy do ognia.

Wg naszej oceny spotkanie to nie przyniosło żadnych konkretów dla zakłopotanych Mieszkańców. Jedynie dowiedzieliśmy się…. że się przyglądają, że na dziś nie ma żadnej innej możliwości i że nie opracowali niczego nowego co mogli by nam przedstawić lub zaproponować. Słyszymy tylko składajcie  UWAGI, UWAGI, UWAGI, UWAGI, UWAGI – to już wiemy. Wiemy też, że nie uspokaja nas mówienie nam, że Prezydent się przyjrzy wnikliwie, że decyzje będą trudne. Żadne spotkanie nie wnosi nic nowego nadal  nie wiemy czy: UZNA – NIE UZNA, ROZPATRZY – NIE ROZPATRZY. Na spotkaniu mówi się  „będzie zmiana Studium”, „prace nad nim w obecnej formie zostają wstrzymane” a nie ma to kompletnie odniesienia do tego co mówione jest następnego dnia na Sesji Rady Miasta Rzeszowa w dniu 20.06.2022 r.

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych.

Akceptuję Cookies