Mieszkańcu Śródmieścia czy wiesz na co się zgadzasz ?

Mieszkańcu Śródmieścia czy wiesz na co się zgadzasz ?

Szanowni mieszkańcy Centrum Rzeszowa - Śródmieścia postanowiliśmy i was poinformować co was/nas czeka w przyszłości bo jeżeli ktoś myślał, że Prezydent w swojej kampanii powiedział, że 30% Rzeszowa będzie zielone i  My mieszkańcy myśleliśmy głosując na niego, że główny front jego działań skupi się na ochronie centrum miasta przed dalszą zabudową – to byliśmy w błędzie w odniesieniu do tego co nam zaproponowano w studium.

Apelujemy  do Pana Prezydenta Konrada Fijołka – to nie tak miało wyglądać Panie Prezydencie. Nie tego oczekują mieszkańcy nie kolejnych bloków na które studium pozwala w centrum – to tam miało być zielono a zabudowa miała wyjść na zewnątrz miasta !!!. Zrobiliście odwrotność tego czego oczekują mieszkańcy !!!. Na dziś to co zaproponowaliście dla tego obszaru jest NIEDOPUSZCZALNE. Dalsze zagęszczenie zabudowy w tym rejonie, które proponujecie z dalszą możliwością „betonozy” pozwoli wybudować kolejny blok na wolnej działce w sąsiedztwie bloku !!!!.

Popatrzcie na mapę MU – Mieszkaniowo Usługowy teren - ten cały „czerwony” obszar zostanie jeszcze bardziej zabudowany czy jak to Miejscy Urzędnicy piszą w studium „wystąpi zagęszczona zabudowa” . Apelujemy do was do Mieszkańców Rad osiedlowych - zaprotestujcie  składajcie Uwagi bo wasza bierność zniszczy to Miasto. My nie załatwimy wszystkiego za was, nie ma takiej możliwości oprotestujcie ten bubel „prawny” w postaci STUDIUM, który jest jakąś niedorzecznością – NIE TEGO OCZEKUJEMY !!!!!.

Czy do Urzędników, Radnych, Prezydenta – nie dociera głos mieszkańców ? którzy na każdym z organizowanych spotkań to potwierdzają – wręcz się tego domagają aby zabudowa wyszła poza centrum – na tereny przyłączone  aby tereny zielone zrobić w Centrum. Potrzeba społeczna  jest  taka aby dokonać zmiany z koloru „czerwonego” na „zielony” a na obrzeżach odwrotnie – oczywiście w granicach rozsądku – choć apelowanie o rozsądek do „Władz Miasta” nie wydaje się dobrym pomysłem.

Decyzja będzie trudna i bolesna ale „władzo” naszego Miasta będziesz musiała dokonać wyboru po czyjej stronie jesteś - mieszkańców czy „developerów”…....

Na koniec cytat z studium:  

„Obszary wielofunkcyjne MU. Oddziaływanie na środowisko realizacji ustaleń określonych dla tych obszarów będzie podobna jak dla obszarów mieszkaniowych. Ich natężenie związane będzie z rodzajem realizowanej zabudowy. Nastąpi większe niż w przypadku obszarów mieszkaniowych zajęcie terenu czyli zwiększenie powierzchni utwardzonych,”  ……………. komentarz jest zbędny J

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych.

Akceptuję Cookies