Nowe Studium

W dniu 06.06.2023 o godz 17:00 w kinie Zorza przy ul 3-go Maja 28 - odbędzie się dyskusja publiczna dotycząca nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rzeszowa.

Czy trzeba na tym być ?

Wg naszej oceny jest dużo zmian na korzyść mieszkańców - ale jest też dużo pytań na które można będzie uzyskać odpowiedz na bieżąco - więc obecność raczej obowiązkowa !!!

Z doświadczenia wiemy, że uzyskanie jakiejkolwiek odpowiedzi a tym bardziej uzyskanie jej na piśmie  w Biurze Rozwoju Miasta Rzeszowa jet praktycznie niemożliwe - tak że wybór należy do Państwa !!!!

plusy na szybko:

-zmiana terenów zieleni z zakazem zabudowy na strefę " ekstensywnej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, zabudowy zagrodowej"

- zmniejszenie ilości centrów osiedlowych

- nareszcie można sprawdzić swoją działkę - dokładnie w jakiej strefie jest położona

- wygląda to estetycznie i widać sporą zmianę w planowaniu jaki i przygotowaniu dokumentu

minusy na szybko a właściwie co to K...... ma być ? 

- W obszarach mieszkaniowych M str. 232 ........ piszą piszą piszą i pojawia się punkt:

"Wyposażenia w tereny ogólnodostępnej zieleni: półprywatnej i publicznej" ....... dopowiedzcie sobie sami co zrobi Wydział Architektury UMRZ z takim zapisem - może nic a może z waszej własności będziecie musieli wydzielić część publiczną - potem trzeba będzie o to dbać - bo to wasza własność - a jak wam  nie pasuje to nici z pozwolenia na budowę - to tylko założenie ale całkiem realne

- W obszarach tw. Ekologicznych EM str 232 ( ta strefa zamieniona za tereny zielone - niby na + ) ....... piszą piszą piszą i pojawia się punk:

piszą piszą co jest dozwolone i na końcu" ,lokalizowanej na dużych działkach"  - zero informacji jaka dla Urzędu jest ta duża działka 1 hektar może 2 hektary może więcej ?

Pojawia się zatem pytanie: jeżeli można będzie budować tylko na dużych to powinna być podana wielkość działki  - określić jaka dla Urzędu jest działka duża a jak mała czy mała to 10 ar ? czy 5 ? .

Pozostawienie takiego eldorado Wydziałowi Architektury UMRZ spowoduje, że nic nikt tam nie wybuduje już teraz o byle pierdołę trzeba się do SKO odwoływać .... ale ten zapis to mega strzał - niby macie co chcieliście ale w sumie nic nie macie :)

szkoda pisać o reszcie, doczytajcie zadajcie pytania  - jednym słowem na dyskusji trzeba być !!!!
   
W sam raz przed wakacjami, jak i wyborami mamy odrobinę rozrywki :)

Szkoda tyko że ktoś za nasze - dosłownie za nasze chce bawić się naszą własnością i cały czas próbuje niby nam pomóc ale jednocześnie chce nas ujebać jeszcze bardziej.  

ps. przepraszam za "ujebać" ale mam wąski zasób słownictwa i nie mogłem tego zastąpić innym wyrazem oddającym sedno sprawy.

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych.

Akceptuję Cookies