Sposób działania osoby pokrzywdzonej krok 1.

Jeżeli jesteś osobą która ma zajętą działkę pod przyszłe tereny zielone, twoja działka została objęta centrum osiedlowym ( słoneczko na mapie ) czy planowaną drogą – która może nigdy nie powstać a wszystko to blokuje np. możliwość zabudowy na twojej własności a ty nie wyrażasz na to zgody powinieneś:

Do 21.07.2022 złożyć UWAGĘ do planowanego Studium – musisz to zrobić osobiście nikt za ciebie tego nie zrobi. Przykładowy druk do pobrania znajduje się na stronie www.protestrzeszów.pl w zakładce: o proteście – do pobrania: Uwagę mogą złożyć wszyscy zainteresowani – nie muszą być właścicielem działki mogą to być żona, mąż rodzeństwo, potomstwo, dziadkowie, sąsiedzi  - muszą być pełnoletni 18+. Mogą to być mieszkańcy innych osiedli którzy nie zgadzają się na daną lokalizację np. terenu zielonego w tym miejscu, czy pełnej zabudowy centrum miasta, drogi – każdy komu STUDIUM się nie podoba.

Co ma zawierać UWAGA: treść główna jest jasna dane osobowe, nr działek i opis sytuacji jaka dotyczy działki: - im bardziej opiszecie sytuację tym macie większą szansę, że wasza uwaga zostanie uwzględniona będzie to miało również znaczący wpływ w ewentualnym procesie o odszkodowanie za utratę wartości waszych gruntów – brak uwag = brak zastrzeżeń .

Przykładowa treść uwagi może wyglądać np. tak : Nie wyrażam zgody na zmianę przeznaczania i przekwalifikowania mojej działki pod tereny zielone (czy inne), Nie wyrażam zgody na objęcie mojej działki pod centrum osiedlowe ( trzeba założyć, że nigdy ono nie powstanie a wasza działka jest zablokowana totalnie – nie zrobicie na niej nic – miejsce z tym „ładnym” słoneczkiem na mapie ),  planowałem przekazać ją moim dzieciom pod przyszłą zabudowę, prowadzenie działalności gospodarczej, rolniczej czy innej, proszę o zmianę z terenów zielonych na budowlane, usługowe, inwestycyjne. Działka jest zabezpieczeniem kredytu po zmianie przeznaczenia gruntu jej wartość zostanie drastycznie zmniejszona  co może doprowadzić do wymówienia kredytu i mojego bankructwa, zakupiłem działkę pod planowaną inwestycję – opisać co ma tam powstać ile miejsc pracy itp. Dołączyć mapkę jako załącznik narysować, zaznaczyć opisać. Jak twój teren został ujęty jako zalewowy – napiszcie różnicę wysokości terenu - w 90% na zaznaczonych terenach na Budziwoju jako zalewowe gdyby woda zalała te tereny - to poziom w centrum miasta wyszedł by 3 metry nad wysokość jezdni na zaporze – OPISZCIE dokładnie takie sytuacje - nie liczcie na to, że Urząd wam pomoże !!!!! – uspokoi was, przytaknie, potwierdzi, zaprzeczy, współczuje……. a i tak zrobi swoje nie dajcie się oszukać !!!!!.

Należy wpisać wszystkie media które znajdują się na działce gaz, prąd, kanalizacja, woda, że do działki jest droga dojazdowa ( jeżeli takowa jest ), opisać że na sąsiedniej działce występuje już zabudowa, czy posiadacie wydane warunki zabudowy, pozwolenie na budowę, dołączyć mapę – pokazać im jak to wygląda – miasto tego nie analizowało to WY musicie im to przekazać.  

Uwagę radzimy wysłać listem poleconym z potwierdzeniem nadania – jest również możliwość mailowa ale sami wiemy jak to wygląda – to wyląduje w spamie to nie dotrze – nikt wam nie odpisze ,że ją przyjął do rozpatrzenia.   

Uwagi wysyłamy na adres: Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa ul. Ks. Józefa Jałowego 23a, 35-010 Rzeszów.

Bardzo ważny jest termin złożenia uwag czyli po 30.06.2022 do 21.07.2022 – składamy po wyłożeniu STUDIUM. Jeżeli złożycie uwagę w trakcie wyłożenia ( poza terminem wyznaczonym – czyli dniem dyskusji publicznej gdzie było wyznaczone składanie uwag ) może się okazać, że taka uwaga nie zostanie rozpatrzona !!!!!!!. TRZYMAMY SIĘ TERMINÓW Z OBWIESZCZENIA !!!!!!!!   

Serwis korzysta z plików cookies w celu prawidłowego świadczenia usług, jak również w celach statystycznych oraz reklamowych.

Akceptuję Cookies